گوگل کروممرورگر

مدیریت مصرف رم مرورگر کروم | نحوه فعال سازی قابلیت مدیریت مصرف رم Chrome

مدیریت مصرف رم مرورگر کروم برای رهایی از اشغال رم شما الزامیست. مرورگر کروم اگرچه پرکاربرترین مرورگر جهان است، اما در مصرف میزان رم سیستم شما سیری ناپذیر است. این مورد مدت ها بوده که مشکل بسیاری از کاربران بوده، اما در نسخه های 110 به بعد این مرورگر، راه حلی مناسب برای این مشکل در نظر گرفته شده است.

با فعال سازی قابلیت مصرف رم مرورگر کروم، نه تنها منابع رم مصرفی در کروم کاهش می یابد، بلکه سرعت استفاده از آن نیز افزایش خواهد یافت. حتی متوجه خواهید شد میزان مصرف CPU و دمای آن نیز تا حد بسیاری کاهش خواهد یافت.

چطور حالت صرفه جویی رم در کروم را فعال کنیم؟

پیش از هر چیز مطمئن شوید که مرورگر کروم شما به آخرین نسخه آپدیت شده است.در واقع نسخه شما باید 108.0.5359.124 یا نسخه های بالاتر این مرورگر باشد تا بتوانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

سپس طبق مراحل زیر ادامه دهید:

  1. ابتدا مرورگر کروم را باز کنید.
  2. در نوار آدرس مرورگر آدرس زیر را وارد کنید:

chrome://flags/#high-efficiency-mode-available

  1. گزینه Enable the high efficiency mode feature in the settings را بر روی Enabled قرار دهید.
enable chrome memory saver mode
فعال سازی قابلیت مدیریت مصرف رم در کروم
  1. کروم را ببندید و مجددا باز کنید
  2. به بخش تنظیمات مرورگر بروید و سپس به قسمت Performance مراجعه کنید. همچنین می توانید با جست و جوی عبارت زیر مستقیم به این ابزار دسترسی داشته باشید:

chrome://settings/performance

  1. در مقابل عبارت Memory Saver یک دکمه تغییر وضعیت قرار دارد. این دکمه را مطابق تصویر بر روی روشن (On) قرار دهید.
فعال سازی قابلیت صرفه جویی در رم کروم
فعال سازی قابلیت صرفه جویی در رم کروم
  1. کروم را مجددا ببندید و باز کنید. قابلیت مدیریت مصرف رم شما فعال است.

قابلیت مدیریت مصرف رم مرورگر کروم چطور کار می کند؟

کروم ویژگی ذخیره‌سازی حافظه را به شرح زیر توصیف می‌کند:

وقتی قابلیت صرفه جویی در رم کروم روشن است، کروم حافظه رم تمام برگه ها و تب های غیرفعال را آزاد می کند. به همین علت میتوانید تعداد زیادی تب را باز نگه دارید. وقتی به برگه های غیرفعال بر می گردید، این صفحات مجددا فعال شده و شاید مجددا بارگذاری شوند

osxdaily

می توانید مشخص کنید برخی از صفحات خاص دائما فعال مانده و غیرفعال نشوند. برای این کار همان قسمت Memory Saver هر URLایی که می خواهید را اضافه کنید تا همیشه فعال بماند. برای این کار بر روی دکمه Add بزنید و URL را اضافه کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید

Aqaye Pardakht

نمایش بیشتر
بهترین درگاه پرداخت
Aqaye Pardakht

رحمت ابراهیمیان قاجاری

دانش آموخته مهندسی برق و مدرس وب هستم. حتی قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم، به برنامه نویسی علاقه مند شدم و از اون زمان تا الان، هرگز کدنویسی رو رها نکردم. چه به عنوان مدرس، و چه به عنوان یک برنامه نویس. دغدغه اشتغال و بهبود فضای کار و زندگی برای همه دانشجویانم رو دارم. به همین خاطر معتقدم بدون آموزش پروژه محور و اصولی، اشتغال پایدار و با درآمد خوب شکل نمی گیره. علاقمند به برنامه نویسی، تکنولوژی و توسعه مهارت های نرم و الان هم بنیان گذار مجموعه دوناوب هستم و با یه تیم خوب و پرانرژی روزهام رو می گذرونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا