دوره جامع فرانت اند + آموزش گیت با پروژه واقعی

دروه جامع فرانت
دسته بندی:

دوره جامع فرانت اند دوناوب، مختص ورود به بازار کار است. شما در این دوره به صورت متمرکز به تمامی مهارت های توسعه فرانت اند مسلط خواهید شد.

توسعه فرانت اند (FrondEnd)، یک مسیر شغلی فوق العاده در فناوری است. این حرفه به سرعت در حال رشد بوده و کمبود استعداد قابل توجهی به خصوص در ایران برای آن وجود دارد. به عبارتی اگر به این زمینه علاقه دارید، بهترین فرصت برای شماست تا به یک بازار کار جذاب ورود کنید.

توسعه فرانت اند چیست؟

توسعه فرانت اند بخشی از توسعه وب است که شما در آن به کمک زبان های سمت کاربر، ظاهر و ساختار یک وبسایت را ایجاد می کنید. به عبارتی، پوسته یا قالب یک وبسایت توسط توسعه دهنده فرانت ساخته می شود.

یک توسعه دهنده فرانت اند چه کاری انجام می دهد؟

به زبان ساده، یک توسعه دهنده فرانت اند موظف است به کمک زبان های HTML,CSS,JS و همچنین تصاویر، المان های بصری، فونت و… نمای یک وبسایت را ایجاد کنید. به عبارتی ظاهر اصلی یک وبسایت توسط توسعه دهنده فرانت اند ایجاد می شود.

آیا توسعه front end آسان است؟

مسلما تبدیل شدن به یک متخصص در هر حوزه ای چالش ها و سختی های مخصوص به خودش را دارد، با این حال، توسعه فرانت اند یکی از ساده ترین حوزه های توسعه وب است. در واقع شما به راحتی می توانید توسعه سمت جلویی سایت را آموخته و تنها با تکرار و تمرین، به تسلط کافی برسید.

تفاوت بین توسعه‌دهنده FrondEnd و BackEnd چیست؟

دنیای وب دارای دو سکو است. به عبارتی اگر دنیای وب را به یک طناب تشبیه کنیم، یک سر آن که در سمت کاربر است FrontEnd و سر دیگر آن در سمت سرور است و به آن BackEnd می گوئیم.

کدهایی از دنیای وب (HTML-CSS-JS) که توسط مرورگر کاربر اجرا می شود توسعه سمت فرانت را می سازند و کدهایی که در سمت سرور یک وبسایت اجرا می شوند (همچون PHP)، سمت بک اند را می سازند.

در این دوره به چه زبان هایی تسلط خواهم یافت؟

زبان HTML

HTML مخفف عبارت HyperText Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن، اولین چیزیست که ساختار و اسکلت اصلی وبسایت را ایجاد می کند. به عبارتی بدون این زبان، دنیای وب وجود نخواهد داشت.

اگر وبسایت را به ساختمان تشبیه کنیم، HTML همچون اسکلت آن ساختمان است. شما در این دوره به طور کامل با HTML آشنا می شوید و ساختار اصلی وبسایت تان را ایجاد خواهید نمود.

زبان CSS

CSS یا Cascading Style Sheets ظاهر و نمای وبسایت شما را می سازد. CSS یک زبان وابسته است. در واقع کدهای CSS به کدها و عناصر HTML اعمال می شوند و به آن جلوه می دهند.

اگر HTML را اسکلت بدن یک انسان در نظر بگیرید، CSS همان گوشت و پوست و مو و ظاهر بدن انسان است. شما در این دوره پس از تسلط به CSS قادر به طراحی فرانت یک وبسایت به صورت واکنشگرا خواهید بود.

زبان JS

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سمت کاربر است که به شما امکان می دهد ویژگی های پیچیده ای را در یک وب سایت ایجاد کنید.

در حالی که HTML و CSS بر نحوه نمایش یا ظاهر سایت تمرکز می کنند، جاوا اسکریپت بیشتر به نحوه عملکرد سایت یا کارهایی که می تواند انجام دهد نگاه می کند.

شما در این دوره ضمن تسلط بر جاوااسکریپت، به معروف ترین فریمورک آن یعنی JQuery نیز مسلط خواهید شد. در واقع در این دوره پس از یادگیری جاوااسکریپت، به آموزش JQuery خواهیم پرداخت.

Bootstrap

بوت استرپ، یک فریمورک رایگان و متن باز فرانت است که به کمک آن میتوانید خیلی سریع تر به توسعه یک وبسایت به پردازید. به کمک بوت استرپ می توانید تا 80 درصد در زمان صرف شده برای توسعه یک وبسایت صرفه جویی کنید.

در این دوره پس از آموزش بوت استرپ، به اجرای یک پروژه واقعی خواهید پرداخت و به صورت عملی با آن آشنا خواهید شد.

گیت هاب

یکی از بزرگترین انجمن‌های توسعه دهندگان وب در جهان github است. در واقع گیت هاب پلتفرمی است که در آن توسعه دهنگان وب از سراسر جهان در آن گرد هم آمده و با یکدیگر ارتباط و همکاری دارند. در گیت هاب شما به عنوان توسعه دهنده وب می‌توانید پروژه‌های خود را با همکارانتان یا هر فرد دیگری که مایل باشید به اشتراک بگذارید و به صورت مشترک روی یک پروژه کار کنید. به این ترتیب به سادگی می‌توانید نسخه‌های قبلی یک نرم افزار را ارتقا دهید بدون این که تغییر یا اختلالی در نسخه‌های فعلی ایجاد شود.

github کار کردن روی کدها را بسیار ساده کرده است. به کمک این پلتفرم می‌توانید به کوتاه‌ترین و ناپیدا ترین خط کد خود دسترسی پیدا کنید و در صورت لزوم آن را تغییر دهید. اما جذاب‌ترین ویژگی گیت‌هاب این است که به کمک آن می‌توانید با سایر کدنویسان در جهان ارتباط برقرار کنید. تیم بسازید و به‌طور مشترک روی پروژه‌های مختلف کار کنید. منبع

شما در این دوره، با گیت هاب آشنا شده و پروژه خودتان را بر روی آن بارگذاری خواهید نمود.

چرا دوره جامع فرانت اند؟

قبلا گفتیم که توسعه فرانت اند یکی از زمینه های جذاب برای ورود به بازار کار است. اما برای یادگیری این تخصص نیاز به یادگیری مجموعه ای از مهارت ها (در بالا به زبان های مورد نیاز این حوزه اشاره شد) دارید.

در بسیاری از موسسات هر کدام از این مهارت ها به دوره های مجزایی تشکیل شده که شما باید یکی پس از دیگری و به صورت مجزا از هم به یادگیری آن ها بپردازید، در صورتی که این مهارت ها جدا از هم نبوده و در تعامل و ارتباط دائمی و قوی با یکدیگر هستند.

در این دوره شما به صورت فشرده و متمرکز به یادگیری این مهارت ها خواهید پرداخت و با اجرای یک پروژه واقعی، مهارت هایتان محک خواهد خورد.

پشتیبانی دوره

این دوره دارای پشتیبانی کامل توسط مدرس و مجموعه دوناوب است. اما منظورمان از پشتیبانی چیست؟

شما پس از طی یک دوره، نیاز دارید تا فردی به عنوان مربی در کنار شما باشد، به شما تمرین دهد و شما را روی فرم نگه دارد!

پس از این دوره، می توانید زیر نظر استاد، به انجام تمرین و ساخت پروژه های تمرینی بگذرانید، تا ضمن دستیابی به تسلط کامل، نقاط ضعف تان را نیز شناسایی کنید.

همچنین پس از ورود به بازار کار، می توانید از حمایت ها و راهنمایی های استاد بهره مند شوید.

هزینه شرکت در دوره چقدر است؟

هزینه هر کدام از دوره های فرانت شامل دوره های HTML و CSS، دوره بوت استرپ، و دوره جاوااسکریپت، نزدیک به 5 میلیون تومان است. به عبارتی در صورت شرکت در هر دوره به صورت مجزا در نهایت باید هزینه ای بالغ بر 15 میلیون تومان را بپردازید.

اما در این دوره، تنها با پرداخت 6 میلیون تومان می توانید همه این مهارت ها را به صورت متمرکز یاد بگیرید.

پیش نیازهای این دوره چیست؟

این دوره نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد. تنها کافیست کار با کامپیوتر و جست و جو در اینترنت را بلد بوده و در حد متوسط با زبان انگلیسی آشنا باشید.

هدایای دوره

ما به فکر ورود شما به دنیای کسب و کار هستیم. به همین دلیل پس از طی دوره به پاس قدردانی از زحمات شما، هدایایی را در نظر گرفتیم:

  1. یک پنل پیامکی حرفه ای رایگان برای اتصال آن به وبسایت تان
  2. تخفیف 20 درصدی برای شما جهت شرکت در دوره هیولای وردپرس

دوره های دیگر مجموعه:

دوره هیولای وب

دوره هیولای بوت استرپ

دوره هیولای جاوااسکریپت

دوره هیولای وردپرس

سوالات متداول

توسعه فرانت اند بخشی از توسعه وب است که شما در آن به کمک زبان های سمت کاربر، ظاهر و ساختار یک وبسایت را ایجاد می کنید. به عبارتی، پوسته یا قالب یک وبسایت توسط توسعه دهنده فرانت ساخته می شود.

  • زبان HTML
  • زبان CSS
  • زبان JavaScript
  • فریمورک بوت استرپ
  • فریمورک JQuery
  • گیت هاب

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.