اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی – چرا وبسایت های فروشگاهی در سال 1402 به اپلیکیشن نیاز دارند؟

اهمیت طراحی اپلیکیشن های فروشگاهی
دسته بندی مطلب:
زمان مطالعه: 7 دقیقه

اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی بر کسی پوشیده نیست. اساس کار تکنولوژی بهبود بخشیدن و آسان کردن زندگی انسان هاست. با توجه به رشد و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در دهه ی اخیر، زندگی بسیاری از مردم آسان تر شده است. برای مثال دیگر نیازی نیست برای تهیه اجناس منزل به نزدیکترین فروشگاه محل زندگی خود بروید، بلکه تنها با چند کلیک ساده می توانید هر آنچه که نیاز دارید را تهیه کنید.

اکنون که تکنولوژی جزئی جدانشدنی از زندگی مردم شده است، فاصله گرفتن از آن خصوصا برای کسب و کار ها یک شکست محسوب می شود.

بر اساس گزارش به عمل آمده از وبسایت Zippia حدود 80 درصد از کاربران تلفن همراه از طریق موبایل خود اقدام به خرید می کنند!

این اعداد و ارقام به جرئت ثابت می کند که چرا شما باید کسب و کارتان را با تکنولوژی سازگار کنید.

اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

براساس گزارش وبسایت معتبر Insider Intelligence کاربران موبایل ۸۸ درصد از زمان خود را در برنامه های موبایل و تنها ۱۲ درصد از زمان خود را در وب سایت ها صرف می کنند.

میانگین زمان صرف شده مردم آمریکا برای گوشی هوشمند نشانگر اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی
میانگین زمان صرف شده روزانه در ایالات متحده بیانگر اهمیت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

همانطور که قبلا ذکر شد، 80 درصد کاربران امروزی، از طریق تلفن های همراه هوشمند خرید انجام می دهد و چه بهتر اگر تجربه ی خرید را برای آنان با راه اندازی اپلیکیشن بهتر کنید و بازار هدف 88 درصدی از کاربران تلفن همراه را بدست آورید.

اپلیکیشن موبایل به مشتریان امکانات فراوانی می دهد و با ظاهر و تجربه ی کاربری جذاب، مشتریان را به سمت خود جذب کرده و نگه می دارد.

چه تفاوتی در خرید از وبسایت و اپلیکیشن موبایل می باشد ؟

اگر شما یک وب سایت فروشگاهی دارید یا خدماتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهید نیاز صد در صد به یک اپلیکیشن فروشگاهی دارید. اپلیکیشن های فروشگاهی امکانات قابل توجه ای را نسبت به یک وبسایت فروشگاهی ارائه می دهند.

اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما یک فرصت است.

استفاده کاربران از اپلیکیشن ها به مراتب بیشتر است و برای کسب و کار شما نوید یک موقعیت و فرصت را می دهد. قطعا کسب و کاری که از این فرصت استفاده خواهد کرد، نتیجه و رشد کسب و کار خود را می بیند.

اپلیکیشن ها چه برتری نسبت به وبسایت ها دارید؟

امکان دسترسی آسان

کاربران تنها با یک بار نصب اپلیکیشن شما آن را برای همیشه ( تا زمانی که خودشان اقدام به حذف نکنند ) آن اپ را در گوشی خود دارند و هر زمان که اراده کنند تنها با یک کلیک ساده وارد فروشگاه و یا کسب و کار شما می شوند.

درصورتی که از طریق وبسایت ممکن است اشتباهاتی در سرچ دامنه یا نام کسب و کار صورت گیرد و کاربر را به اشتباه بیاندازد.

شخصی سازی بالا و استفاده از ویژگی های موبایل

امروزه با رشد تکنولوژی، سخت افزار گوشی های هوشمند بسیار نسبت به قبل پیشرفته تر شده است و قابلیت های جالبی را برای کسب و کار شما به عمل می آورد.

شما می توانید بررسی کنید که کاربر چه بازه ی زمانی از اپلیکیشن شما استفاده نکرده است و برای وی اعلان بفرستید، مزیت اعلان نسبت به ایمیل این است که کاربران هر روز از موبایل خود استفاده می کنند و نه تنها اپ نصب شده ی شما را بر روی گوشی شان می بینند بلکه اعلان شما را با نام و متن دلخواهتان را نیز مشاهده می کنند و همین باعث در ذهن ماندن و یادآوری اپلیکیشن شما به کاربر شود.

برای مثال سرویس تاکسی آنلاین، قطعا نیاز به یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود داشته است چون هنوز زیر ساخت موقعیت یابی در وبسایت ها و ارتباط آن با دستگاه ها وجود ندارد.

ارسال اعلانات

از قابلیت های دیگر اپلیکیشن میتوان به ارسال نوتیفیکیشن یا همان اطلاع رسان به کاربر اشاره کرد، با اینکار که خود یک نوع تبلیغات یا بازاریابی محسوب می شود، شما میتوانید از تبلیغات محصول جدید تا پیشنهاد تکمیل خرید کالا هایی که در سبد خرید از قبل مانده است را به آن ها بدهید.

با اینکار شما حتی کاربرانی که خیلی وقت است از فروشگاه شما استفاده نمی کنند را جذب خواهید کرد.

امکان استفاده آفلاین

از آنجایی که برنامه‌ها روی تلفن همراه نصب می‌شوند، می‌توانند دسترسی به محتوا و ویژگی‌هایی را حتی بدون اتصال به اینترنت داشته باشند و به کاربران محتواهای دلخواه یا عملیات های مناسبی با آن فضا را ارائه دهند و قطعا این موضوع به کاربران حس خوبی خواهد داد.

عدم نیاز به نوشتن آدرس وبسایت در مرورگر

با طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار خودتان کاربران دیگر نیازی به نوشتن آدرس وبسایت شما در مرورگر ندارند،شاید در ابتدا بی اهمیت به نظر برسد اما با زیاد شدن تعداد وب سایت ها آدرس و دامنه های مشابه بسیاری وجود دارد که باعث فراموش کردن آدرس و یا سردرگم شدن کاربر می شود و حتی افرادی با سو استفاده از نام های مشابه با وب سایت هایی که موفق و بزرگ هستند باعث هدایت شدن بخشی از آن کاربران به سمت وب سایت خود می شوند. اما وجود یک اپلیکیشن مجزا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می شود. 

کاربر بعد از نصب اپلیکیشن موبایلی شما، با هر بار باز کردن و استفاده از تلفن همراه خود، چشمش به اپ شما می خورد و همین یک نوع بازاریابی است !

نمونه اپ فروشگاهی مبلمان
نمونه اپلیکیشن فروشگاهی مبلمان و میز و صندلی

ما در دوناوب با کمک تیم متخصصین همواره تلاش در ساخت و توسعه ی نرم افزار با رابط کاربری جذاب و کاربر پسند و سرعت و عملکرد بالا را سرلوحه خود قرار داده ایم.

دوناوب به شما تضمین یک اپلیکیشن فوق العاده را برای کسب و کار شما می دهد.

طراحی اپلیکیشن موبایل اختصاصی با دوناوب

خب تبریک میگم به شمایی که تا اینجای مقاله مرا همراهی کردید، ممنون که وقت ارزشمند خود را در اختیار ما گذاشتید، پس قطعا شما به دنبال رشد و توسعه ی کسب و کار خود هستید.

برای شمایی که تا اینجا من را همراه کردید هدیه ای از طرف شرکت دونا اس ام اس که زیر مجموعه دوناوب می باشد در نظر گرفتیم، آن هم پنل پایه پیامکی رایگان برای کسب و کار شما است.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه. در صورتی که نیاز به طراحی یک اپلیکیشن فروشگاهی دارید، دوناوب در کنار شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره 01133108343 تماس بگیرید.

درصورت وجود هر گونه سوال می توانید در بخش نظرات همین مقاله بنویسید یا از طریق فرم های مشاوره دوناوب با ما در تماس باشید.

چرا وبسایت های فروشگاهی به اپلیکیشن نیاز دارند؟

وب سایت شما به دلایل مختلفی به یک برنامه تلفن همراه نیاز دارد. یک وب سایت ممکن است مشکلاتی از جمله سرعت بارگذاری صفحات، الزامات پر کردن فرم و مشکل در یافتن مکان مورد نظر شما را داشته باشد. همه این مشکلات را می توان با یک برنامه از بین برد.

چرا وبسایت من نیاز به یک اپلیکیشن نیاز دارد؟

یک اپلیکیشن به افزایش وفاداری به برند شما کمک می‌کند و این احتمال را افزایش می‌دهد که مشتریان شما در آینده از شما خرید کنند. با ارائه یک راه خدماتی دیگر، مشتریان آسان تر می توانند خدمات شما را دریافت کنند و این موضوع به تقویت برند شما کمک خواهد کرد.

اپلیکیشن ها چه برتری نسبت به وبسایت ها دارید؟

آنها تجربه کاربری بهتری نسبت به وبسایت ها ارائه می دهند زیرا تعاملی تر، در دسترس تر و آسان تر برای استفاده هستند. اکثر برنامه های موبایل بر اساس رابط کاربری (UI) پلتفرم بومی شان طراحی شده اند. در مقایسه با وبسایت ها، آن را سریع تر و قابل اطمینان تر می کند.

به این مطلب امتیاز دهید
آواتار رحمت ابراهیمیان قاجاری

رحمت ابراهیمیان قاجاری

دانش آموخته مهندسی برق و مدرس وب هستم. حتی قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم، به برنامه نویسی علاقه مند شدم و از اون زمان تا الان، هرگز کدنویسی رو رها نکردم. چه به عنوان مدرس، و چه به عنوان یک برنامه نویس. دغدغه اشتغال و بهبود فضای کار و زندگی برای همه دانشجویانم رو دارم. به همین خاطر معتقدم بدون آموزش پروژه محور و اصولی، اشتغال پایدار و با درآمد خوب شکل نمی گیره. علاقمند به برنامه نویسی، تکنولوژی و توسعه مهارت های نرم و الان هم بنیان گذار مجموعه دوناوب هستم و با یه تیم خوب و پرانرژی روزهام رو می گذرونم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *