12 دلیل که چرا شرکت ها به وبسایت نیاز دارند؟ – اهمیت طراحی وبسایت برای شرکت ها

طراحی و توسعه وبسایت در ساری - طراحی سایت در ساری 1402
دسته بندی مطلب:
زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله به اهمیت طراحی وبسایت برای شرکت ها خواهیم پرداخت. وبسایت ها به عنوان یکی از ابزار های مهم در دنیای کسب و کار به شمار میروند و هر شرکتی برای بدست آوردن موفقیت و توسعه کسب و کار باید یک وبسایت داشته باشد. اگر کسب و کار شما به اندازه ی معقولی موفق باشد، ممکن است دلایل زیادی برای اینکه یک وبسایت به کار شما نمی آید داشته باشید و از خودتان بپرسید چرا وقتی کسب و کار من موفق است نیاز به وبسایت داشته باشم؟

اجازه بدید تا با کوتاه ترین جواب پاسخ سوال بالا را به شما بگم، وقتی کسب و کارتان به موفقیت نسبی قابل قبولی رسیده است بهترین و مهم ترین زمان برای سرمایه گذاری در یک وبسایت است. در این مقاله، به بررسی این سوال خواهیم پرداخت که “چرا شرکت ها نیاز به وبسایت دارند”.

آیا شرکت من نیاز به وبسایت دارد؟

بسیاری از مدیران شرکت های نوپا و کوچک میپرسند، “از آنجایی که شرکت من یک شرکت کوچک با نیروی کار کم است،  و چون کالایی به صورت آنلاین نمی فروشیم، آیا به وبسایت نیاز دارم؟”

جواب به صورت قطع “بله” است!

اگر صاحب شرکتی هستید باید یک وبسایت داشته باشید تا از رقبای خود که از قبل صاحب یک وبسایت هستند عقب نمانید.

علاوه بر این آیا مطمعن هستید که نمیتوانید محصولات و خدمات خود رو به صورت آنلاین بفروشید؟؟ دوران کرونا چشم انداز خرده فروشی را تغییر داد و باعث شد میلیون ها خریدار تمامی مایحتاج خود رو مانند کتاب، خانه، وسیله نقلیه، مواد غذایی و غیره به صورت آنلاین خریداری کنند. در حالی که شما  مردد هستید، رقبای شما از مزایای داشتن یک وبسایت آگاه بوده و تاثیر آن را برای تجارت و شرکت خود درک کرده است.

12 علت اهمیت طراحی وبسایت برای شرکت ها

معرفی محصولات و خدمات شرکت

وبسایت یک شرکت، به عنوان یک نمایشگر برای شرکت عمل میکند مخصوصا اگر شرکت نوپایی باشید برای شناخته شدن حتما نیاز به وبسایت دارید. در واقع وبسایت می تواند به عنوان یک معرف شرکت و محصولات/خدمات آن عمل کند. این امر به شرکت کمک میکند تا به مشتریان پیشنهاداتی را در خصوص خدمات و محصولات  خود ارائه دهد و باعث افزایش فروش شود.

دیده شدن راحت در شهر خود

بسیاری از صاحبان شرکت های کوچک نیازی به سرمایه گذاری در یک وبسایت نمیبینند. با این حال فرصتی استثنایی برای دیده شد و کسب درامد بیشتر رو از دست می دهند.

آمار زیر نشان می دهد که یک وبسایت چقدر در دیده شدن در شهر خود مهم است:

  • 45%  از جستجو در گوگل شامل هدف محلی است، یعنی به عنوان مثال شخصی که ساکن تهران است و به دنبال یک شرکت خدماتی میگردد، در گوگل سرچ میکند:”شرکت های خدماتی در تهران”.
  • 97% از کاربران، از جستجوی گوگل برای پیدا کردن کسب و کارهای محلی در شهر خودشان است.
  • 30% از کاربران، پس از جستجوی محلی یک محصول رو خریداری کرده اند.
  • 70% از کاربران، به دلیل مشاهدات خود در اینترنت از یک شرکت/ مغازه دیدن میکنند.

آزادی عمل و کنترل کامل وبسایت

از آنجایی که وبسایت دارایی شما حساب میشود، بر خلاف شبکه های اجتماعی آزادی عمل کامل در طراحی و بقیه بخش های آن دارید.

شما میتوانید نظرات مشتریان، ویدیو، عکس و هرچیزی که دوست داشته باشید رو روی وبسایتتان قرار دهید.

و همینطور مانند شبکه های اجتماعی مجبور نیستید قوانین خاصی رو رعایت کنید.

دسترسی همیشگی برای مشتریان از طریق وبسایت

بر خلاف شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و غیره که به دلایل مختلفی امکان دارد از دسترس خارج شود، یک وبسایت همیشه در دسترس کاربران است. مهمتر از این که در خطر تحریم و فیلترینگ قرار ندارد.

ایجاد اعتماد و ارتباط با مشتریان توسط وبسایت شرکت

اعتماد مشتری و کارفرما برای یک شرکت مهم ترین فاکتور است!

اکثر خدمات و محصولاتی که شرکت ها ارائه می دهند، در بازار هم توسط افراد مختلف ارائه داده میشود، به عنوان مثال خدمات تعمیرات موبایل و فروش لوازم جانبی که شرکت های نمایندگی گارانتی های مختلف این خدمات را ارائه می دهند، در بازار توسط افراد بسیاری انجام میشود.

شرکت ها به دلیل زیر ذره بین بودن و سیاست های کاری که باید رعایت کنند بیشتر مورد اعتماد هستند تا مغازه های بازاری، به همین دلیل اعتماد و ارتباط با مشتری یکی از مهم ترین فاکتور ها برای هر شرکت است. یک وبسایت از طریق راه های ارتباطی مختلفی که بین شرکت و مشتری ایجاد میکند و اطلاعات کاملی که از خدمات و محصولات خود ارائه میدهد می تواند باعث ایجاد حس اعتماد و رضایت در مشتریان شود.

پایه سازی یک وجهه ی حرفه ای از طریق وبسایت شرکت

هرکسی میتواند یک پیج اینستاگرام برای شرکت و کسب و کار خود به صورت رایگان و سریع ایجاد کند. یکی از بزرگ ترین معایب پیج های اینستاگرامی  غیرقابل اعتماد بودن آن ها است. شما هر چقدر آدم درست کار و با نیت خیر باشید مشتریان شما نمی دانند چه کسی پشت پیج اینستاگرامتان است و سخت اعتماد میکنند و یا اعتماد نمیکنند.

از طرف دیگر ساخت یک وبسایت شرکتی رایگان و ساده نیست و نشان می دهد که شما در مورد کسب و کار خود جدی هستید، بنابراین یک وبسایت باعث میشود تا شرکت شما حرفه ای و معتبر به نظر برسد.

افزایش قابلیت دسترسی از طریق وبسایت شرکت شما

با ایجاد وبسایت، شرکت می‌تواند به مشتریان خود اجازه دهد تا به محصولات/خدمات خود به راحتی دسترسی داشته باشند حتی در ساعات غیر کاری. این به شرکت کمک می‌کند تا بازار خود را افزایش دهد و در نتیجه، فروش خود را افزایش دهد.

ارائه اطلاعات به مشتریان وبسایت های شرکتی

یک وبسایت شرکتی میتواند به مشتریان خود اطلاعات در مورد خدمات و محصولات خود، شرایط فروش، خدمات پس از فروش و… ارائه دهد. برای دریافت همچین اطلاعاتی مشتریان باید تلفنی تماس بگیرند و یا به صورت حضوری برای دریافت مشاوره به شرکت مراجعه کنند، این امر باعث اتلاف نیرو و وقت بسیار زیاد در شرکت میشود اما با وجود یک وبسایت، مشتریان میتوانند با مراجعه به وبسایت تمامی این اطلاعات رو به صورت تمام و کمال دریافت کنند.

افزایش اعتبار شرکت با داشتن یک وبسایت حرفه ای

یکی دیگر از فاکتور های مهم برای شرکت ها، اعتبار شرکت است. وبسایت به یک شرکت کمک میکند تا به عنوان یک شرکت معتبر شناخته شود. با ایجاد یک وبسایت شرکتی حرفه ای و ارائه اطلاعات درست، شرکت میتواند به مشتریان خود نشان دهد که این شرکت قابل اعتماد و معتبر است.

رقابت با دیگر شرکت هایی که دارای وبسایت هستند

در دنیای کسب و کار امروزی، وجود وبسایت برای اکثر کسب و کارها بخصوص برای شرکت‌ها بسیار حیاتی است. اگر یک شرکت وبسایت نداشته باشد، به دلیل دیده نشدن ممکن است در برابر شرکت‌های دیگر دچار مشکل شود و در مسابقه بازار باخت کند.

جذب توانمندی ها از طریق وبسایت شرکتی

وبسایت به شرکت کمک می‌کند تا به دنبال توانمندی‌های جدید بگردد. با ایجاد صفحه استخدام، شرکت می‌تواند برای جذب توانمندی‌های جدید، شرایط شغلی خود را در وبسایت منتشر کند و از این طریق نیروی کار مورد نظر خود را پیدا کند.

تبدیل به یک شرکت دیجیتال با طراحی وبسایت

با وجود رشد روزافزون تکنولوژی، شرکت‌ها باید تبدیل به شرکت‌های دیجیتال شوند تا بتوانند در برابر رقبای خود مقاومت کنند. وبسایت، ابزاری است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا این تحول را انجام دهند و تبدیل به یک شرکت دیجیتال شوند.

بهترین سایت های شرکتی ایران

شرکت اسنپ

snapp company
snapp

شرکت اسنپ از سال 1393 فعالیت خود را با حمل و نقل درون شهری آغاز نمود و الان به بزرگترین و بهترین سرویس حمل و نقلی کشور تبدیل شده است.

شرکت سن ایچ

sunich company
sunich

شرکت سن ایچ از سال 1356 در شهر کاوه واقع در شهرستان ساوه فعالیت خود را شروع کرد. شرکت سن ایچ در زمینه تولید انواع کنسانتره، آبمیوه، نوشیدنی و شربت فعالیت می‌کند.

شهر فرش

shahrfarsh company
shahrfarsh

شهر فرش با بیش از 8 سال سابقه ی کاری، یکی از بهترین فروشگاه های تخصصی فرش است که از وبسایت شرکتی خوبی برخوردار است.

نتیجه گیری

در نهایت، با توجه به فواید ذکر شده، میتوان گفت که وبسایت یکی از ابزار های مهم و ضروری برای شرکت ها است. برای برقراری حضور آنلاین و ارائه خدمات و محصولات بهتر به مشتریان، شرکت‌ها نیازمند داشتن وبسایت می‌باشند. به طور خلاصه، وبسایت به شرکت‌ها در جذب مشتریان، افزایش دید پذیری، ارتباط مستقیم با مشتریان، جذب توانمندی‌ها، و در نهایت کسب درآمد و به دست آوردن اهداف بلندمدت کمک میکند.

اگر به دنبال یک شرکت طراحی وبسایت می گردید، دوناوب در کنار شماست. دوناوب با سالها سابقه کار در زمینه طراحی، توسعه و پشتیبانی وبسایت ها و اجرای نمونه کارهای موفق، در خدمت شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره تماس 01133108343 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
آواتار علی توکلی فرد

علی توکلی فرد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *