معایب وبسایت ارزان – 13 دلیل پشت پرده تعرفه های پائین طراحی وبسایت ⚠️

معایب وبسایت ارزان
دسته بندی مطلب:
زمان مطالعه: 8 دقیقه

پشت پرده تعرفه های پائین طراحی سایت چیست؟ معایب وبسایت ارزان چیست؟ طراحی یک وبسایت حرفه ای و کارآمد میتواند یکی از عوامل کلیدی موفقیت یک کسب وکار باشد، به همین دلیل انتخاب یک شرکت یا طراح وب حرفه ای بسیار اهمیت دارد. امروزه تعرفه های طراحی سایت در ایران بسیار متفاوت است، اشخاص و شرکت هایی وجود دارند که حتی با هزینه های بسیار پایین طراحی سایت انجام میدهند. اگرچه تعرفه های پایین شرکت های طراحی وب ممکن است در نظر شما جذاب باشد، اما واگذاری طراحی سایت خود به شرکت هایی با تعرفه های پایین دارای مخاطرات و چالش های خاصی است که در ادامه به آن میپردازیم.

معایب وبسایت ارزان را بشناسیم

قیمت پائین = کیفیت فنی و بصری پایین

اولین مورد از معایب وبسایت ارزان کیفیت فنی و بصری پائین آن است. عملکرد و بازدهی کلی یک وبسایت، به استاندارد های فنی و بصری آن بستگی دارد. با هم چند نمونه از پارامتر هایی را که باید در طراحی یک وبسایت رعایت شوند و وبسایت هایی که با هزینه های کم طراحی میشوند معمولا این استاندارد ها را رعایت نمیکنند بخوانیم.

تعرفه پائین طراحی سایت یعنی دیزاین غیراستاندارد

وبسایت هایی که با تعرفه های اندک طراحی میشوند اغلب از مشکلات طراحی رنج میبرند و اکثرا باعث از دست دادن مشتری برای صاحب وبسایت میشوند. ظاهر و دیزاین یک وبسایت همیشه اولین پارامتری است که نظر یک کاربر را به وبسایت شما جذب میکند. به همین دلیل اکثرا وبسایت هایی که با قیمت کم طراحی شده اند بازدید کمی دارند و باعث پیشرفت یک کسب و کار نمیشوند.

اغلب فقط شرکت هایی هزینه های کم میگیرند که نوپا و بی تجربه هستند. البته حتی بعضی از شرکت های با سابقه هم هستند که هزینه های کمی بابت طراحی سایت میگیرند و بدلیل اینکه پول کمی دریافت کرده اند هیچوقت صد خودشان را برای پروژه ی مشتری نمیگذارند و نتیجه آن یک سایت بی کیفیت و غیر استاندارد میشود.

وبسایت ارزان تجربه کاربری ضعیفی دارد

پارامتر بعدی که باعث بازدید کمتر یا بیشتر شدن یک وبسایت میشود رابط کاربری یک وبسایت است. به طور خلاصه تجربه کاربری به احساس راحتی داشتن کاربر هنگام استفاده از وبسایت میگویند. معمولا وبسایت هایی که با هزینه های اندک طراحی میشوند تجربه کاربری قابل قبولی ندارند و کاربر بعد از مدت کوتاهی از وبسایت خارج میشود.

سرعت بارگذاری های وبسایت های ارزان بسیار طولانی است

از آنجایی که سایت های تعرفه پایین توسط افراد کم تجربه طراحی شده اند و کد های آن بهینه نیست همیشه از سرعت بارگذاری زیاد رنج میبرند. زیاد بودن سرعت لود سایت باعث کلافه شدن کاربران میشود و معمولا همان ابتدا صفحه ی مرورگر خود را میبندند. از طرفی دیگر کند بودن یک وبسایت سئو سایت را به شدت کاهش میدهد به همین دلیل اکثر سایت های تعرفه پایین سئوی قابل قبولی ندارند و به دلیل بهینه نبودن کد های سایت خیلی سخت و با هزینه های بسیار زیاد میشود وضعیت سئوی وبسایت را به حالت نرمال درآورد.

وبسایت ارزان امنیت پائینی دارد

امنیت یک وبسایت یکی از مهمترین عوامل در جلب اعتماد کاربران میباشد، و همینطور یکی از حیاتی ترین پارامتر ها در یک وبسایت است.

اگر قصد راه اندازی یک وبسایت فروشگاهی را دارید پیشنهاد من به شما این است که به هیچ عنوان سمت سایت هایی با تعرفه های پایین نروید زیرا شرکت هایی طراحی آن را به عهده میگیرند بر روی امنیت وبسایت کمتر تمرکز کرده و پشتیبانی خوبی هم در این زمینه ارائه نمیدهند، نداشتن امنیت اساسی بر روی یک وبسایت میتواند منجر به حملات امنیتی مانند، هک، جاسوسی،یا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران شود. پس برای طراحی یک وبسایت فروشگاهی به هیچ عنوان سمت سایت هایی با تعرفه های پایین نروید چون در بدترین حالت یک هکر میتواند به اطلاعات بانکی مشتریانتون دسترسی پیدا کند.

امکانات و ویژگی های وبسایت ارزان

شرکت ها و طراحانی که تعرفه های پایین دریافت میکنند امکانات و ویژگی های پایه ای را در طراحی های خود به کار میبرند و امکانات پیشرفته ای را در وبسایت مشتری قرار نمیدهند. این امر میتواند باعث محدودیت ها در امکاناتی نظیر سیستم مدیریت محتوا، امنیت، انطباق با استاندارد ها و قوانین وب شود.

استفاده از قالب های آماده موجب قیمت پائین طراحی می شود

99 درصد مواقع در طراحی هایی که هزینه ی کمی بابت آن دریافت شده از قالب آماده استفاده میشود (مرجع این قالب های سایت تم فارست است) که البته این کار بدون توافق مشتری اشتباه و غیر اخلاقی است.

قالب های آماده صفحات یا صفحه وب  از قبل طراحی شده است که هر کسی بدون دانش خاصی از برنامه نویسی و طراحی وب میتواند محتوای متنی و تصاویر خود را برای ایجاد یک وبسایت در آن قرار دهد.

قالب های آماده با اینکه ارزان و استفاده از آن نسبتا آسان است مضرات بسیاری دارد:

اکثر وبسایت هایی که از قالب آماده استفاده می کنند، مشابه یکدیگر هستند

در شرکت ها و هر کسب و کاری ما تلاش میکنیم که نسبت به رقبای خود متفاوت باشیم و خدمات و محصولات متفاوت و خاصی ارائه دهیم.

به عنوان مثال شما نمیتوانید از شعار تبلیغاتی کسب و کار های دیگران برای خود استفاده کنید چون اینکار تاثیر بسیار منفی در وجه کاری شما میگذارد. سایت هم به همین صورت است، صد در صد شما دوست ندارید تا وبسایتتان شبیه به هزاران وبسایت دیگر باشد.

قالب های آماده ساختاری شبیه به هم دارند، به عنوان مثال شاید شما وبسایت های فروشگاهی بسیاری را دیده اید که مشابه به سایت دیجیکالا بوده اند و به محض وارد شدن به صفحه ی آن ها یاد سایت دیجیکالا افتاده اید. بنابراین اگر دنبال متمایز بودن نسبت به رقبای خود هستید به هیچ عنوان سمت قالب های آماده نروید.

محدودیت در طراحی با قالب آماده

اکثر کسانی که از قالب های آماده استفاده میکنند، بعد از مدت کمی مجبور به توسعه و تغییر در قالب خود میشوند، زیرا قالب های آماده را نمیتوان با دانش اندک تغییر داد و اینکه تغییر دادن طرح بندی صفحه وبسایت سایر قسمت ها را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. به همین دلیل برای اعمال تغییرات نیاز به هزینه مجدد و یک متخصص دارید.

سئوی فاجعه بار قالب های آماده

سئو دو بخش دارد، سئوی درون صفحات وب، که نیازمند محتوای خوب و یک سری نکات طراحی است و یک سئو خارج از صفحه که مربوط به کدنویسی میشود. قالب های آماده سئوی درون صفحه ای خوبی ندارند و شما نمیتوانید رتبه مناسبی در گوگل دریافت کنید. برای تغییر دادن وضعیت سئوی سایت خود مجبور به تغییر اساسی دادن به قالب خود هستید که به این معنی است باید هزینه و زمان بیشتری صرف کنید.

وبسایت های ارزان خدمات پس از فروش مناسبی ندارند

به عقیده ی من کار یک شرکت طراحی سایت بعد از تحویل پروژه به مشتری تازه آغاز میشود.!

شرکت هایی که هزینه کمی برای راه اندازی یک سایت دریافت میکنند خدمات پس از فروش خوبی ارائه نمیدهند.

یک تیم یا شرکت حرفه ای بعد از تحویل وبسایت به مشتری، باید خدمات حرفه ای و اصولی ارائه دهد.

خدماتی نظیر:

پشتیبانی ضعیف وبسایت های با تعرفه پائین

معمولا شرکت هایی که تعرفه های کمی نسبت به رقبا دریافت میکنند، پشتیبانی خوبی ارائه نمیدهند، البته در ابتدای کار قول پشتیبانی دائمی و قوی را می دهند اما بعد از مدتی میبینید که سایتتان پر از ایرادات بزرگ و کوچک است که تیم پشتیبانی سریعا آن ها را رفع نمیکند و شما مجبور میشوید که با شرکت دیگری برای پشتیبانی قرارداد ببندید.

بروزرسانی ضعیف و دیرهنگام در وبسایت های ارزان

دنیای وب روز به روز در حال پیشرفت است و طراحان وب باید همیشه خود را  بروز نگه دارند و از تکنولوژی های روز دنیا در پروژه های خود استفاده کنند. همچنین باید در صورت نیاز سایت های مشتری های قدیم خود را نیز با تکنولوژی های روز آپدیت کنند که البته شرکت های نوپا و کم تجربه معمولا همچین خدماتی ارائه نمیدهند.

عدم امکان انطباق با تغییرات آتی

کسب و کارها و نیازهای آن‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند و وبسایت‌ها نیاز به انطباق با این تغییرات دارند. شرکت‌های طراحی وب با تعرفه‌های پایین ممکن است نتوانند به طور مداوم و مستمر به تغییرات آتی نیازهای کسب و کار شما پاسخ دهند. این ممکن است باعث کاهش امکان انعطاف‌پذیری و چابکی وبسایت شما شود و به طور کلی باعث عدم ارتقاء و به‌روزرسانی مناسب وبسایت شما گردد.

نتیجه گیری

به طور کلی، واگذاری طراحی وبسایت به شرکت هایی که با هزینه ی کم وبسایت طراحی میکنند، باعث مشکلات و خطراتی برای کسب وکار شما میشود. اگر میخواهید از طریق یک وبسایت باعث پیشرفت و ارتقا کسب و کار خود شوید، انتخاب یک شرکت طراحی وب حرفه ای و با تجربه باید اولویت شما باشد.

در انتخاب شرکت طراحی وبسایت، عواملی همچون تجربه، توانایی‌ها، کیفیت کار، ارائه خدمات پس از فروش، امنیت و حفاظت اطلاعات، باید در نظر گرفته شود و تنها تعرفه های پایین به عنوان عامل اصلی برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت مورد بررسی قرار نگیرد.

دوناوب به عنوان برترین شرکت فعال حوزه طراحی و توسعه سایت در ساری و مازندران، این امکان را برای شما عزیزان در نظر گرفته تا از مزایای طراحی وب اقساطی بهره مند شوید.

اگر در پرداخت هزینه طراحی سایت مشکل دارید؛ لازم نیست به سراغ شرکت ها و یا طراحان سایت ارزان قیمت بروید، بلکه می توانید از طرح طراحی سایت اقساطی بهره مند شوید.

به این مطلب امتیاز دهید
آواتار علی توکلی فرد

علی توکلی فرد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *