طراحی وب سایت پزشکی: مزایای توسعه سایت سفارشی برای بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی

طراحی سایت پزشکی: چرا بیمارستان ها و خدمات درمانی نیاز به وبسایت اختصاصی دارند؟
دسته بندی مطلب:
زمان مطالعه: 10 دقیقه

وقتی بحث توسعه سایت پزشکی مطرح می شود، یکی از مهمترین سوالات، این است که وبسایت با چه تکنولوژی پیاده می شود؟ با وردپرس یا بقیه CMSها؟ قالب آماده استفاده می شود یا قالب اختصاصی طراحی میشود؟

در این مقاله ابتدا توضیح خواهیم داد که توسعه سفارشی وردپرس چیست؟ سپس در مورد مزایای وبسایت های سفارشی برای بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی بحث خواهیم کرد.

توسعه سفارشی قالب وردپرس چیست؟

پیش از هرچیزی ابتدا اجازه دهید کمی درباره وردپرس صحبت کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و منبع باز (CMS) است که به شما امکان می دهد تا هر نوع وبسایتی که می خواهید طراحی کنید.

وردپرس در سال 2003 منتشر شد و از آن زمان تا امروز دائما تحت توسعه و آپدیت بوده و همواره امکانات جدیدی به آن اضافه شد.مهمترین ویژگی وردپرس، معماری ماژولار آن است.

به اینصورت که می توانید با نصب انواع افزونه، ویژگی ها و قابلیت های جدیدی به آن اضافه کنید.

همچنین می توانید با نصب قالب، به راحتی ساختار و طرح وبسایت تان را تغییر دهید.

همواره راه اندازی امکانات جدید و یا تغییر طرح وبسایت در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه ها امکان پذیر است. اما این قالب ها و افزونه های آماده مشکلاتی نیز دارند.

اگر قصد دارید تا یک وبسایت پزشکی برای مطب، موسسه پزشکی یا بیمارستان خود داشته باشید، شک نکنید طراحی یک وبسایت اختصاصی پزشکی با وردپرس بهترین انتخاب است و هر زمانی که نیاز به داشتن جدیدی در وبسایت داشته باشید، به سرعت و با کمترین هزینه قابل پیاده سازی است.

چرا بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی به طراحی وب سایت پزشکی اختصاصی نیاز دارند؟

با توجه به اهمیت برند برای یک پزشک، بیمارستان یا یک کلینیک، مطمئنا طراحی وبسایت سفارشی گزینه اول است. امروزه کمتر خدمتی است که به صورت آنلاین ارائه نشود یا کمتر محصولی است که در فروشگاه های آنلاین به فروش نرسید.

خدمات پزشکی نیز به خوبی در وبسایت شما قابل ارائه است. به خصوص نوبت دهی آنلاین.

امروزه اکثر کلینیک ها و مراکز درمانی به سیستم های نوبت دهی آنلاین مجهز شده اند. بیمار لازم نیست با تماس تلفنی با منشی نوبت بگیرد یا به صورت حضوری در مرکز درمانی حاضر شود.

همچنین بخش زیادی از محصولات پزشکی و داروها را می توانید به صورت آنلاین بفروشید.

می توانید سابقه درمانی بیمار را به صورت آنلاین آرشیو کنید. می توانید محتوای مفید و آموزشهای پزشکی تولید کنید و از این طریق مردم بیشتری با شما آشنا می شوند.

داشتن یک وب سایت که اطلاعات مرتبط را به صورت سازمان یافته ارائه می دهد به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان را جذب کنید و سود را افزایش دهید.

داشتن یک وب سایت که اطلاعات مرتبط را به صورت سازمان یافته ارائه می دهد به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان را جذب کنید و سود را افزایش دهید.

در ادامه به مهمترین مزایای یک سایت وردپرسی اختصاصی برای مراکز درمانی خواهیم پرداخت.

گسترش سطح دسترسی بیماران به خدمات مرکز یا مطب

یکی از اهداف اصلی توسعه وب سایت پزشکی، گسترش دسترسی است. امروزه کمترین مرکز درمانی یا بیمارستان و کلینیکی وجود دارد که وبسایت نداشته باشد.

با این حال، این وبسایت ها اغلب فاقد طراحی مناسب هستند، به درستی سازماندهی نشده اند و یا فاقد اطلاعات هستند و کاربر برای کار با این وبسایت ها تجربه خوشایندی نخواهد داشت.

این به معنی این است که مشتریان بالقوه مممکن است نتوانند خدمات مورد نظر خود را بیابند و یا به خوبی از خدمات آنلاین مرکز استفاده کنند.

یک خطای ساده، سرعت پائین، عدم سازماندهی مناسب یا حتی طراحی زیبا می تواند بیمار یا مخاطب را به راحتی فراری دهد.

داشتن یک وبسایت سفارشی، می تواند به خوبی با این مشکلات مقابله کند. هم اهداف شما محقق می شود و هم کاربر به خوبی از خدمت مورد نظر بهره مند می شود.

می توانید تاریخچه مرکز درمانی، خدمات، جوایز و دستاوردهای خود را معرفی کنید و با توسعه خدمات آنلاین بر روی وبسایت، تا حد زیادی در هزینه های مرکز و انرژی پرسنل صرفه جویی کنید.

وقتی کاری به صورت آنلاین قابل اجراست، چرا نیروی انسانی را درگیر می کنید؟ چه دلیلی دارد بیمار برای دریافت نوبت حتما تماس بگیرد یا به صورت حضوری در مرکز حاضر شود؟

آیا این احترام به بیمار است؟ آیا این شمایید که در خدمت بیمارید یا او در خدمت شما؟ چرا فرآیندهای ساده را تا این حد پیچیده می کنید؟

امروزه و در عضر اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون اولویت دارد. کارها را ساده کنید تا هم خودتان آسوده باشید، هم نیروی کارتان و هم بیمارانتان.

می توانید یک بخش سوالات متداول داشته باشید تا به پرتکرارترین سوالات بیماران پاسخ دهید.می توانید بخش چت آنلاین یا گفت و گوی آنلاین داشته باشید.

حتی می توانید ربات هوشمند (هوش مصنوعی) پاسخگویی به بیماران داشته باشید که بدون فشار به نیروی انسانی، به اکثر سوالات مشتریان پاسخ دهد.

ایجاد اعتبار برای مطب یا کلینیک شما

بازار امروز (در هر حوزه ای) بسیار بسیار رقابتی شده است. در یک فضای شدیدا رقابتی، باید حضور جدی و قوی داشته باشید و اعتبار ایجاد کنید.

اعتبار همیشه مهم بوده و خواهد بود. در این فضای رقابتی از کوچکترین عاملی که بتواند اعتبار شما را افزایش یا کاهش دهد، غافل نشوید.

مردم همیشه برای مراجعه به یک مرکز درمانی یا پزشک، از قبل تحقیق می کنند. برای مثال یا از دوستان و آشنایان پرس و جو می کنند یا در گوگل سرچ می کنند.

همین که در فضای آنلاین حضور داشته باشید و قوی هم حضور داشته باشید، یعنی برگ برنده را در اختیار دارید. این امر قبل از هر چیزی نیاز به کسب اعتبار دارد.

خبر خوب اینکه برای کسب اعتبار در فضای آنلاین، دوناوب در کنار شماست و به شما اطمینان می دهد تا به عنوان یک مرکز پزشکی یا مطلب یا پزشک، در فضای آنلاین قدرتمند ظاهر شوید.

یک وب سایت عالی اطلاعات دقیقی را در مورد بیمارستان یا کلینیک شما نمایش می دهد و تخصص، تجربه و حرفه ای بودن تیم شما را برجسته می کند. خدماتتان را معرفی کنید، روابط عمومی آنلاین قوی داشته باشید، پاسخ گوی سوالات باشید و همواره محتوای به روز تولید کنید.

وبسایت زیبا داشته باشیدو مطمئن باشید کاربر بدون مواجه با هر گونه خطایی به راحتی از وبسایت شما استفاده می کند. نمونه کارها، درمان های موفق یا تجهیزات حرفه ای و به روزتان را نمایش دهید.

با چنین رویکردی می توانید اعتماد و اعتبار کسب کنید. امروزه جذب اعتماد بسیار سخت است. اما ما در طراحی و توسعه وبسایت دوناوب راه کسب آن را بلدیم.

ظاهر منحصر به فرد در طراحی سایت پزشکی

طرح وبسایت شما چیزیست که در ذهن مخاطب می ماند. طرح وبسایت و دیزاین آن معرف برند شماست. ایجاد حس اعتماد، پاسخگو بودن، معتبر بودن، حرفه ای بودن و هر حس دیگری که بخواهید در ذهن و قلب مشتریان تان ایجاد کنید، به طرح وبسایت شما بستگی دارد.

بیشترین دریافتی ذهن ما از طریق چشمانمان است. با دیدن به یک پدیده، محصول یا حتی یک فرد، به راحتی درباره او برداشت و تصمیم گیری می کنیم.

همین موضوع درباره وبسایت شما نیز برقرار است. می خواهید برند شما را با چه مشخصاتی به یاد بسپارند؟ باید طراحی وبسایت شما به گونه ای باشد که معرف شخصیت برند شما باشد.

با طراحی اختصاصی وبسایت در دوناوب شما، این اطمینان را به شما می دهیم که دقیقا شخصیت برند شما را به کاربر نشان دهیم. به دنبال اعتماد سازی هستید؟ می خواهید حرفه ای بودنتان را نشان دهید؟ می خواهید به او بگوئید برایشان ارزش و احترام قائل هستید؟ نگران نباشید. در طراحی وبسایت شما این موارد رعایت می شود.

سرعت بالای وبسایت پزشکی برای بیماران کم طاقت

مهمترین اصل ما در طراحی وبسایت، سرعت لود وبسایت است. کاربر امروزی صبر کمی دارد. یا زود به کاربر پاسخ می دهید، یا او را از دست می دهید.

طراحی اختصاصی وبسایت وردپرسی، زمانی ارزش دارد که سرعت وبسایت بسیار بالا باشد. نمونه کارهای موفق ما در دوناوب همه گواهی بر توجه ویژه ما بر سرعت وبسایت های مشتریانمان دارد.

برخلاف قالب های آماده، قالب های اختصاصی کدهای اضافه ندارند. دقیقا چیزی را کد میزنیم که نیاز دارد. طوری کد میزنیم که لودینگ سایت شما بیشترین مقدار ممکن باشد. خیالتان راحت، تضمیمن می کنیم وبسایت شما سرعت لود بی نظیری داشته باشد.

سئو بالای وبسایت پزشکی شما برای اینکه در گوگل اول باشید

وبسایت شما زمانی می تواند سئو خوبی داشته باشد، که کدنویسی آن بهینه و منطبق با اصول سئو باشد. به خودرویی فکر کنید که راننده قابلی دارد، سوخت با کیفیتی دریافت می کند، اما از ابتدا به خوبی و با کیفیت ساخته نشده است.

چطور چنین خودرویی می تواند در مسابقات پیروز باشد؟ سئو هم دقیقا یک رقابت است. رقابتی بسیار بسیار حساس تر و رقابتی تر از هر مسابقه دیگریست.

ما در دوناوب اطمینان حاصل می کنیم که وبسایت شما تمام مشخصات لازم برای یک سئو قوی را در اختیار داشته باشد. تنها کافیست محتوای مستمر، به روز و با کیفیتی تولید کنید. وبسایت شما همچون خودرویی قوی و سرحال است، کافیست راننده خوبی باشید.

بیمارستان یا مطب و کلینیک خود را به خوبی تبلیغ کنید

وقتی وبسایت زیبایتان طراحی شد، می توانید تبلیغات را شروع کنید. هر تبلیغی که بخواهید. می توانید با خیال راحت از مخاطبان بخواهید وارد وبسایت شما شوند و از خدمات آن بهره مند شوند.

می توانید ارتباطی دوطرفه ایجاد کنید. فقط ارائه دهنده اطلاعات نباشید. از ان ها نظر بخواهید، درباره خدمات، درباره تجربه خود از آشنایی با شما و مراجعه به مرکز درمانی شما.

سپس این نظرات ارزشمند را با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید. اجازه دهید تا همه بدانند شما چقدر به بیمارانتان اهمیت می دهید. آن ها چقدر از شما راضی بودند. آن ها را ترغیب کنید تا از خدمات شما بهره مند شوند.

بهترین پزشکان، دستگاه ها و تجهیزات، ساختمان و اتاق های زیبا یا حتی محوطه سبز تان را نشان دهید. اگر افتخاری نامه یا لوح تقدیری دارید، نشان دهید.

هرطور می توانید نشان دهید که اگر مخاطب یا بیمار از خدمات شما بهره مند شود، تا چه حد راضی خواهد بود.

سازماندهی داده های بیماران و سوابق پزشکی آن ها

بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی اغلب دارای بخش های متعددی هستند. هر بخش دارای کارکنان، روش ها، درمان ها و بیماران خاص خود است. در بسیاری از موارد هر بخش آن می تواند همچون یک کلینیک مجزا و بزرگ عمل کند.

سازماندهی اطلاعات مرکز می تواند بسیار سود مند باشد و گزارش های متنوعی از آن ها کسب کنید که در پیشبرد اهداف یا بررسی نقص عملکردی به شما کند.

می توانید تمامی سوابق بیماران را ضبط کنید، به پزشکان بخش های مختلف اجازه دهید به صورت آنلاین به آن ها دسترسی داشته باشند. حتی می توانید به بیماران اجازه دهید تا به بخش های مشخصی (که جزو محرمانه اطلاعات نیست)، دسترسی داشته باشند.

در نهایت می توانید انواع گزارش و آمار گرافیکی از این گزارشات داشته باشد. تعداد مراجعین و بیماران به تفکیک بخش، سن، جنسیت و…. پیگیری روند درمان. برای مثال به طور میانگین هر بیمار پس از چند نوبت ویزیت درمان می شود. بهترین و موفق ترین پزشکان شما کدام ها هستند. خلاصه هر اطلاعات دقیق که بخواهید تجزیه و تحلیل کنید در اختیار شماست.

یک وبسایت پزشکی خوب می خواهید؟ دوناوب را استخدام کنید

توسعه یک وبسایت پزشکی آسان نیست، اما برای ما سخت هم نیست. با یک برنامه ریزی درست و عشق به انجام کار هر مشکلی آسان است.

علاوه بر جذابیت بصری، وبسایت شما باید سریع، کاربردی، امن، منحصر به فرد و عاری از هر گونه خطایی باشد. باید ابزاری باشد در راستای اهداف شما.

اگر می خواهید بهترین نتایج را از وبسایت پزشکی خود دریافت کنید، اگر نیاز به تیمی متخصص دارید، اگر نیاز به دوستانی دارید تا همواره به کسب و کار شما اهمیت دهند، بدانید دوناوب در کنار شماست.

شعار ما یک چیز بیشتر نیست: ” اینکه مشتریان ما دغدغه ای نداشته باشند. مطمئن شویم از ابتدای طراحی تا هر زمان که از وبسایت خودتان استفاده می کنید، همواره خیالتان راحت باشد”

به شما اطمینان می دهیم به شعارمان عمل می کنیم. در واقع فقط شعار ما نیست. بلکه باور و مسلک ماست.

در ادامه راه های ارتباطی با دوناوب ارائه شده است.

  • تلفن تماس شرکت: 01133108343 (شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 20 و پنج شنبه 8 الی 14)
  • آدرس: ساری، میدان ساعت، ابتدای خیابان مدرس، طبقه فوقانی سازمان اقتصاد، طبقه دوم، واحد 6
  • واتساپ: 09119502011
به این مطلب امتیاز دهید
آواتار رحمت ابراهیمیان قاجاری

رحمت ابراهیمیان قاجاری

دانش آموخته مهندسی برق و مدرس وب هستم. حتی قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم، به برنامه نویسی علاقه مند شدم و از اون زمان تا الان، هرگز کدنویسی رو رها نکردم. چه به عنوان مدرس، و چه به عنوان یک برنامه نویس. دغدغه اشتغال و بهبود فضای کار و زندگی برای همه دانشجویانم رو دارم. به همین خاطر معتقدم بدون آموزش پروژه محور و اصولی، اشتغال پایدار و با درآمد خوب شکل نمی گیره. علاقمند به برنامه نویسی، تکنولوژی و توسعه مهارت های نرم و الان هم بنیان گذار مجموعه دوناوب هستم و با یه تیم خوب و پرانرژی روزهام رو می گذرونم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *